امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

کمیته ورزشی طلاب مازندرانی راه اندازی می شود شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷:۱۰


کمیته ورزشی طلاب مازندرانی راه اندازی می شود تعداد بازدید: ۲۸۶

حجت الاسلام خطیبی از ایجاد کمیته ورزشی برای طلاب و فضلای مازندرانی خبر داد و بیان کرد: همانگونه که روح نیاز به پرورش دارد بدن نیز نیاز به ورزش و پرورش دارد بنابراین پیگیر هستیم تا برای طلاب و فضلای منطقه یک کمیته ورزشی ایجاد کنیم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای نوشهر، چالوس، کلاردشت و کجور مقیم قم روز پنجشنبه 23آذر96 در مدرسه عالی دارالشفای قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین رستم نژاد معاون آموزش حوزه های علمیه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد خطیبی، نماینده طلاب فضلای مازندران در این جلسه با تبریک اعیاد ماه ربیع، میلاد رسول لله(ص) و امام صادق(ع) و همچنین سالروز ورود حضرت معصومه(س) اشاره ای به شان و منزلت حضرت معصومه(س) داشت و ابراز کرد: وجود مبارک حضرت معصومه(س) باعث شد که منطقه پرطراوت خود را رها کرده و به قم برای کسب علم و تحصل هجرت کنیم، در واقع ایشان به قم یک اعتبار و ارزشی داده اند.

وی با تبریک پیروزی جبهه مقاومت اسلامی بر جبهه باطل اظهار داشت: این پیروزی را به  همه مسلمانان به خصوص خانواده های شهید و جوانانی که برای حفظ مسیر اهل بیت(ع) از جان خود گذشته اند، تبریک می گوییم.

نماینده طلاب و فضلای مازندران ابراز کرد: با مدیریت جدیدی که در حوزه علمیه حاکم است، آینده روشن و درخشانی در انتظار حوزه های علمیه خواهد بود؛ اما طلاب بایستی بیشتر تلاش کنند و مطالبه گر و پیگیر مسائل باشند.

حجت الاسلام و المسلمین خطیبی با بیان اینکه از 30 طرح تحول در حوزه 13 مورد آن مربوط به مجمع نمایندگان طلاب است، افزود: در 13 اسفند ماه 96 هشتمین انتخابات مجمع نمایندگان طلاب را پیش روی داریم، بنابراین طلاب بایستی هم خودشان در این انتخابات شرکت کنند و هم به دوستان دیگر اطلاع رسانی کنند که مانند دوره ششم منطقه ما بی نماینده نباشد و بایستی دو سوم طلاب در انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط نصابی در این انتخاب برای داشتن نماینده حداقل 100 نفر تا 200 نفر یک نماینده است، بعید می دانم که بین نوشهر و چالوس تفکیک ایجاد می شود.

عضو مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به اینکه طلاب مقیم قم که حداقل یکسال و نیم در قم سکونت دارند می توانند در این انتخابات شرکت کنند، شرایط نماینده ها جهت کاندیدا شدن را گذراندن سطح 3 و 5 سال شرکت در درس خارج دانست.

حجت الاسلام و المسلمین خطیبی با گلایه از طلاب این منطقه گفت: متاسفانه از برنامه هایی که برای طلاب داریم و هیاتی که برای آنها داشتیم استقبال نشده است، در حالی که طلاب بایستی این فرصت ها را غنیمت بشمارند و منبرهای خود را در برنامه ها و هیات طلاب مازندران تقویت کنند، بنابراین از طلاب تقاضا می کنم که در برنامه هایی که برای طلاب گذاشته می شود استفاده کنند.

وی از ایجاد کمیته ورزشی برای طلاب و فضلای مازندرانی خبر داد و بیان کرد: همانگونه که روح نیاز به پرورش دارد بدن نیز نیاز به ورزش و پرورش دارد بنابراین پیگیر هستیم تا برای طلاب و فضلای منطقه یک کمیته ورزشی ایجاد کنیم.

نماینده طلاب فضلای مازندران مساله ازدواج را مساله مهم و ضروری در جامعه امروزی عنوان کرد و اظهار داشت: در این مساله مهم هر کس می تواند واسطه گری کند و خانواده های مومن را با هم آشنا کند تا شاهد یک پیوند عمیق تر باشیم و از پیوندهای خیابانی و اینترنتی در امان باشیم.