امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

آخرین جلسه طلاب محمودآباد در قم برگزار شد شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۳:۵۰


آخرین جلسه طلاب محمودآباد در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۳۱۲

آخرین گردهمایی طلاب و فضلای محمود آباد در دوره هفتم مجمع نمایندگان در مدرسه علمیه ملا صادق قم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین یدالله یزدان پناه، استاد عرفان و فلسفه حوزه علمیه برگزار شد.
 
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، آخرین گردهمایی طلاب و فضلای محمود آباد در دوره هفتم مجمع نمایندگان روز پنج شنبه 5 بهمن 96 در مدرسه علمیه ملا صادق قم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین یدالله یزدان پناه، استاد عرفان و فلسفه حوزه علمیه برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی یوسفی، نماینده طلاب و فضلای شهرستان محمود آباد ضمن خیر مقدم گویی این جلسه را آخرین جلسه طلاب و فضلای محمود آبادی در دوره هفتم اعلام کرد و اظهار داشت: گزارش 4 ساله مجمع نمایندگان محمود آباد در اولین جلسه طلاب و فضلای محمود آباد ارائه خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: این چهار سال توفیق و افتخاری بود، که در خدمت طلاب و فضلای منطقه باشم، ولی این مسیر به شخصی نیاز دارد که بتواند جهادی عمل کند و تمام تلاشش را برای رفع مشکلات طلاب انجام دهد.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه برای حضور در انتخابات در دوره هشتم نامزد نشده است، بیان کرد: اگر یک درصد هم احتمال می دادم کسی بهتر از من نمی تواند این کار را پیش ببرد هر گز از این جایگاه کنار نمی رفتم.

 

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی بیان کرد: جایگاه نمایندگی، جایگاهی است که در آن نمی توان آزمون و خطا کرد بنابراین این جایگاه را باید کسی در دست بگیرد که بتواند آن را به نحو احسن پیش ببرد.

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین یزدان پناه با اشاره به حکمت 280 و 289 نهج البلاغه گفت: از نظر امیر المومنین(ع) تعلق به دنیا نداشتن بسیار امر پسندیده ای است، برخی عمل ها هستند که انجام آنها ارزشش بیش از دنیا است.

 

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) زمانی که برای خواندن نماز شب بیدار می شدند، آنچنان بلند گریه می کردند که از شدت گریه ایشان خانواده آن از خواب بر می خواستند و می فهمیدند که امام(ره) برای نماز شب برخواسته است.

 

استاد عرفان و فلسفه حوزه حقارت دنیا و سکوت را از دیگر خوصیات دانست و اظهار داشت: طبق این حکمت اگر دوراه مباح در راه انسان وجوداشته باشد بایستی آن مباحی را انتخاب کند که خلاف نفسش است.

 

وی پرهیز از مراء را یکی دیگر از این خصوصیات دانست و ابراز کرد: قشر روحانیت چون یک شان تبلیغی دارند بایستی این را رعایت کنند و با دیگران به مراء نپردازند حتی اگر حق با ما باشد، فقط سخن حق را بگوییم و به جدال نپردازیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین یزدان پناه با بیان اینکه بایستی این ویژگی ها را در خودمان پیاده کنیم گفت: امام علی(ع) در این رابطه می فرمایند که اگر نمی توانید همه این ویژگی ها را در خود پیاده کنید حدافل یکی از آنها را در خود به وجود بیاورد.

 

 

 

 

 

 

ط

 

 

http://mntqom.com/image_gallery/file/large_460.jpg