امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

مجمع برای افزایش ارتباط طلاب و بدنه حوزه تلاش زیادی کرده است پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲:۵۰


مجمع برای افزایش ارتباط طلاب و بدنه حوزه تلاش زیادی کرده است تعداد بازدید: ۴۵

عضو مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه به برگزاری هفت دوره انتخابات مجمع اشاره کرد و ضمن دعوت طلاب برای حضور در هشتمین دوره انتخابات، افزایش ارتباط طلاب با بدنه حوزه را از تلاش های موفق آمیز این مجمع انقلابی برشمرد.
 
 

 

حجت الاسلام محمد خطیبی، عضو مجمع نمایندگان طلاب به ضرورت تشکیل این مجمع اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف مهم مجمع نمایندگان ارتباط بین طلاب و مسؤولان حوزه بود که در این راستا گام های برداشته شده است.

 

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطر امام خمینی(ره) و تجلیل از شخصیت ایشان برای تاسیس مجمع نمایندگان، اظهار داشت: این مجمع در پایان عمر شریف حضرت امام شکل گرفت تا استادان، مسؤولان و مدیران در سطوح مختلف ارتباطشان را با طلاب افزایش دهند و این طلبه ها از استادان به عنوان استوانه های حوزه و انقلاب فاصله نگیرند.

 

حجت الاسلام خطیبی، ارتباط حوزه و طلاب را از دیگر وظایف اصلی مجمع نمایندگان برشمرد و اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی نیز بر این مهم تاکید فراوان دارند و امروز مجمع نیز در همین راستای تلاش های را انجام داده است و به دنبال تحقق همین اهداف عالیه است.

 

وی برگزاری هفت دوره انتخابات مجمع نمایندگان را خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: مجمع در 30سال گذشته اقداماتی را انجام داده است که راه اندازی مرکز خدمات حوزه، بیمه و الکترونیکی شدن پرداخت شهریه های طلاب تنها بخشی از این طرح ها و ایده ها است که تاکنون اجرایی شده است.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم افزود: مجمع نمایندگان در برنامه های تحصیلی و آموزشی در حد توانی که داشته موفق بوده هرچند انتظاری که رهبر معظم انقلاب و طلاب از این مجمع دارند، بیش از این است و ما هنوز با حد مطلوب فاصله زیادی داریم.

 

وی با اشاره به تلاش مستمر مجمع نمایندگان برای حل مشکلات طلاب عنوان کرد: ما در عین حال اگر بتوانیم این جایگاه را بیشتر برای مراجع و بزرگان حوزه تبیین کنیم و عملکردها را به سمع و نظر آنها برسانیم می توانیم آینده بهتری داشته باشیم و در مجموع می توانیم ادعا کنیم مجمع توانسته به اهدافی که داشته برسد ولی جایگاه مجمع هنوز برای طلاب و فضلای حوزه مبهم است.

 

حجت الاسلام خطیبی عنوان داشت: مجمع نمایندگان یک بازوی مشورتی برای جامعه مدرسین نیز هست، چراکه امام راحل در نامه ای برای مرحوم آیت الله مشکینی با نگاه نافذ و بصیرتی که داشتند نسبت به جدایی جامعه مدرسین به عنوان نهاد اساسی حوزه و طلاب انقلابی هشدار داده بودند.