امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

باید از مرحله شعار در حوزه انقلابی عبور کنیم شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰:۵۵


باید از مرحله شعار در حوزه انقلابی عبور کنیم تعداد بازدید: ۱۱

عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم گفت: با شعار دادن صرف نمی شود کاری را دز حوزه انقلابی عملی کرد، بنابراین باید از مرحله شعار عبور کنیم و وارد عمل شویم و با برنامه ریزی های درست می توانیم به آن هدف نهایی نزدیکتر شویم.
 
 

 

حجت الاسلام محمد مهدی گرجیان عربی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع طلاب، ابراز کرد: با همه زحماتی که حوزه علمیه کشیدند و قابل تقدیر و تشکر هم است، اما به نظر می رسد که نسبت به بایسته ها خیلی فاصله دارد.

نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای استان مازندران، ادامه داد: آیا دروس، تحقیقات و موسسات تحقیقاتی این گونه هست که همتشان برای احیای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد، آیا دغدغه هایشان، دغدغه های برطرف کردن مشکلات نظام است؟ به نظر می رسد که با این هدف فاصله ی بسیار زیادی دارند.

وی  اظهار کرد: به نظر می رسد که در عرصه اعتقادی و فقهی فاصله حوزه های علمیه با وظایف بایسته ای که نسبت به او دارند بسیار زیاد است.

حجت الاسلام گرجیان ابراز کرد: امروزه در عرصه بین الملل، اقتصاد، سیاست خارجی و داخلی بسیاری از امور زمین مانده است و کسی به این امور رسیدگی نمی کند.

وی عنوان کرد: امروز جایگاه ویژه ای برای جامعه مدرسین حوزه علمیه تعریف شده است، بنابراین بایستی اتاق های هم اندیشی داشته باشد و در آنجا برنامه های کاربردی را طراحی کنند تا پاسخگویی نیازهای جامعه باشیم.

حجت الاسلام گرجیان، صرف نصیحت کردن را از وظایف جامعه محترم مدرسین ندانست و اظهار داشت: جامعه محترم مدرسین باید در این عرصه فعالیت کنشگرایی داشته باشد، اگر تیم مدیریتی قوی داشته باشند و بتوانند تقسیم کار کنند و براساس سازمان ها بخواهند اتاق هایی تشکیل دهند به نظر می رسد می توانند این کار را انجام دهند و حوزه را به یک حوزه انقلابی تبدیل کنند؛ ولی متاسفانه تا انجا فاصله زیادی دارند و هنوز انجام نشده است.

عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم در پایان گفت: با شعار دادن صرف نمی شود کاری را دز حوزه انقلابی عملی کرد، بنابراین باید از مرحله شعار عبور کنیم و وارد عمل شویم و با برنامه ریزی های درست می توانیم به آن هدف نهایی نزدیکتر شویم.