امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

واردات بی رویه عامل رکود اقتصادی است شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۵:۳۸


واردات بی رویه عامل رکود اقتصادی است تعداد بازدید: ۱۹

نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای آمل اظهار داشت: یکی از عوامل رکود اقتصادی، واردات بی رویه است که باعث شده برخی از کارخانه و کارگاه های تولیدی تعطیل شوند و به تبع آن بسیاری از مردم شغل خود را از دست بدهند.
 
 
 
 
 
حجت الا سلام اکبری در گفت و گو خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع طلاب با بیان اینکه کارها باید به دست مردم سپرده شود تا رونق اقتصادی ایجاد شود، ابراز کرد: دولت بایستی کارها را به مردم بسپارد و از آنها با پرداخت وام های بدون سود حمایت کند در این صورت است که بسیاری از نیازهای اولیه کشور به همت مردم در داخل کشور تولید می شود و نیازی به وارادات بی رویه نیست.
 
نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای آمل ادامه داد: یکی از عوامل رکود اقتصادی، واردات بی رویه است که باعث شده برخی از کارخانه و کارگاه های تولیدی تعطیل شوند و به تبع آن بسیاری از مردم شغل خود را از دست بدهند. 
 
حجت الاسلام اکبری ابراز کرد: در عرصه اقتصاد و تولید تا می توانیم باید خود را از کشورهای دیگر بی نیاز کنیم و با اعتماد به جوانان و نیروهای داخلی و امکانات به تولید و ایجاد شغل بپردازیم تا از برترین کشورهای صادر کننده به شما بیاییم.
 
 وی با بیان اینکه یکی از دلایل تورم موجود، نظام غلط بانکداری است، تصریح کرد: تورم در اصطلاح فارسی به معنای باد است، یعنی سرمایه ای که پشتوانه ندارد و نقدینگی را بالا می برد بدون این که پشتوانه ای داشته باشد به همین دلیل ما با این مشکل جدی در عرصه های مختلف اقتصادی روبه رو هستیم.
 
حجت الاسلام اکبری با بیان اینکه  بانک های تنها عنوان بانک اسلامی را به همراه دارند؛ اما عملا رویکرد ربوی دارند، تصریح کرد: پولی را که با سود 18 درصد از مردم می گیرند با سود بیش از 28درصد به خود مردم باز می گرداند، آیا می توان به این رویکرد عنوان بانکداری اسلامی گذاشت؟
 
وی با بیان اینکه حقوق های نجومی که به بعضی از کارمندان داده شد، حرام است، ابراز کرد: برخی از مسؤولان ما از تفکر انقلابی دور شدند و تفکر لیبرالی دارند و فکر می کنند هر کس در جامعه مسؤول بود، می تواند هر چقدر دوست داشت از بیت المال بردارد، این تفکر غلط و دور از نظام اسلامی است، بنابراین باید اصلاح بشوند و اموال برده شده را برگردانند.
 
حجت الاسلام اکبری در پایان گفت: یکی از راه های که می توانیم از رکود خارج و وارد رونق اقتصادی بشویم، اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور است، بنابراین بایستی از واردات بی رویه به داخل کشور جلوگیری کنیم و تا می توانیم روی پای خود بایستیم و به دیگران نیازی نداشته باشیم.