امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

مبلغان مباحث موقوفات را برای مردم تبیین کنند دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲:۳۵


مبلغان مباحث موقوفات را برای مردم تبیین کنند تعداد بازدید: ۱۱

مبلغان در ماه رمضان مباحث موقوفات را روشن کنند؛ زیرا هنوز برخی از مردم نمی دانند که موقوفات برای خودشان، یک شخصیت حقیقی و مستقلی هستند، حسابهای مجزایی دارند و ما مکلف هستیم آنچه را که واقف نیت کرد، همان را انجام بدهیم.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه شهرستان آمل در جلسه طلاب و فضلای شهرستان آمل با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: کار کردن در آمل بسیار سخت است نه از نگاه مردم بلکه مردم بسیار فهیم و بسیار فداکارند.
 
وی ادامه داد: حضرت آقا سخن های بسیار زیبایی می گویند، ایشان در جلسات خصوصی و غیرخصوصی تذکری میدهند از همین باب به مردم خدمت کنید وامدار مردم باشید دغدغهی مردم را داشته باشید برای مشکلات مردم گام بردارد و من این را از حضرت استادم مرحوم آیت الله العظمی صالحی مازندرانی به ارث بردم که درب خانه و دفترم به روی مردم و علما باز است.
 
 امام جمعه آمل با اشاره به برخی از مشکلات این شهرستان گفت: حضرت استاد فرمود در مسیری که حرکت میکنید رضایت ربّ العالمین را درنظر بگیرید؛ از این رو  نه وامدار شخصی هستم نه وامدار گروه و نه وامدار جریانی هستم.
 
همچنین حجت الاسلام و المسلمین اکبری نماینده طلاب و فضلای شهرستان آمل در این جلسه ضمن خیر مقدم گویی و تبریک اعیاد شعبانیه از نمایندگان قبل طلاب شهرستان آمل به خاطر زحمت هایی که برای طلاب متحمل شدند، تشکر کرد.
 
وی اظهار داشت: زمانی که مجمع نمایندگان خدمت حضرت آیت الله جوادی آملی رسیدند، ایشان مطالباتی از مجمع نمایندگان داشتند و فرمودند حوزه و بخصوص مجمع نمایندگان باید استعدادها را بشناسد و استعدادسنجی کند.                
 
   همچنین حجت الاسلام و المسلمین بهرامی رئیس اداره اوقاف شهرستان آمل با تبریک اعیاد شعبانیه از نمایندگان مجمع برای برگزاری اینگونه جلسات تقدیر و تشکر کرد.
 
وی در ابتدای سخنان خود گزارش مختصری از عملکرد اوقاف شهرستان ارائه کرد و گفت: شهرستان آمل حدود 1400 موقوفه دارد که نزدیک به 770 موقوفه منفعتی است.
 
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تصریح کرد: در گذشته و در رژیم طاغوت، مباحثی بود که خیلی در گیرودار موقوفات نبودند و موقوفاتی زیادی هم از بین رفت یا چراغشان خاموش شد.
 
رئیس اداره اوقاف شهرستان آمل اظهار داشت: اگر انتظار بر این باشد که اداره اوقاف به تنهایی و بتواند خودش این امور را اداره کند و از آن طرف موقوفات احیا شود، این کار شدنی نیست.
 
وی ادامه داد:  علما در ماه رمضان مباحث موقوفات را روشن کنند؛ زیرا هنوز برخی از مردم نمیدانند که موقوفات برای خودشان، یک شخصیت حقیقی و مستقلی هستند، حسابهای مجزایی دارند و ما مکلف هستیم آنچه را که واقف نیت کرد، همان را انجام بدهیم؛ یعنی اگر نیت واقف اجرای امینانه عوائد موقوفه در روز عاشورا باشد، ما دیگر در تاسوعا نمیتوانیم انجام بدهیم.