امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

ارتباط جامعه مدرسین و حوزه با مجمع طلاب بسیار حسنه شده است جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۶:۲۵


ارتباط جامعه مدرسین و حوزه با مجمع طلاب بسیار حسنه شده است تعداد بازدید: ۱۲

یکی از نمایندگان طلاب عنوان کرد: از زمانی که حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد ریاست مجمع را بر عهده گرفتند بین مجمع نمایندگان، مرکز مدیریت و جامعه محترم مدرسین، ارتباط برادرانه و حسنه بسیار خوبی برقرار شده است و همچنین تنشها کمتر شده است، بنابراین ما باید سعی کنیم که در فضای مجمع، تنش و خداینکرده اختلافی نباشد.
 
 
 

 

حجت الاسلام غدیرالله قبادی ارفعی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع با اشاره به اینکه در پذیرش طلاب و ورودی های حوزه مشکلاتی وجود دارد که بایستی به آنها رسیدگی شود، گفت: مجمع در دوره هشتم می تواند در رابطه با اینکه در پذیرش طلاب بایستی افرادی که شراط ورود به حوزه را دارند پذیرفته شوند و هدف ورود افراد زیاد به حوزه ها نباشد کار کند.

 

نماینده طلاب و فضلای سوادکوه ادامه داد: طلابی که سالها در حوزه علمیه درس خوانده اند بعد از اینکه برای خدمت وارد نهاد یا ارگانی شدند ، نباید به حال خودشان رها شوند، در واقع حوزه وظیفه دارد هر چند وقت یک بار با آنها جلسه بگذارد و سیاستهای کلان را به آنها اعلام کند.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به اینکه رسیدگی به مشکلات اخلاقی طلاب یک مساله بسیار مهم است، گفت: طلاب زمانی که به قم برای ادامه تحصیل می آیند از خانواده های خود دور هستند، بنابراین شاید برای آنها مشکلاتی ایجاد شود که لازم است در این زمینه کارهای صورت بگیرد.

 

حجت الاسلام قبادی ارفعی اظهار داشت: از زمانی که حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد ریاست مجمع را بر عهده گرفتند بین مجمع نمایندگان، مرکز مدیریت و جامعه محترم مدرسین، ارتباط برادرانه و حسنه بسیار خوبی برقرار شده است و همچنین تنشها کمتر شده است، بنابراین ما باید سعی کنیم که در فضای مجمع، تنش و خداینکرده اختلافی نباشد.

 

وی با اشاره به اینکه در مجمع باید یک واحد نظارتی بر روی فعالیت های نمایندگان نظارت داشته باشد، گفت: این کار باعث می شود تا نمایندگان فعال و دلسوز مشخص شوند و همه با آنها آشنا شوند و از تجربیاتشان استفاده کنند.

 

نماینده طلاب و فضلای سوادکوه با اظهار تاسف گفت: متاسفانه طلاب برخی از مناطق از دست نمایندگان خودشان گله مند هستند و در برخی مواقع برای یک امضا چند روزی سردر گم می شوند و ازاین وضعیت ناراحت هستند؛ بنابراین اگر واحد نظارتی در مجمع ایجاد شود قطعا نمایندگان کار خود را بهتر انجام خواهند داد.

 

حجت الاسلام قبادی با اشاره به اینکه نباید صرف حضور نمایندگان در مجمع و به یدک کشی عنوان نمایندگی برای آنها کفایت کند، گفت: برای بالا بردن کیفیت کار نمایندگان باید از طلاب هر منطقه نظرسنجی صورت بگیرند تا نمایندگان یک ارزشیابی کلی شوند و مجمع با نمایندگانش بیشتر آشنا شود.

 

وی هدف خود را از ورود به دوره جدید خدمت به طلاب عنوان کرد و اظهار داشت: با طلاب منطقه ارتباط خوبی داریم و تا حدود زیادی از نیازها و مشکلات آنها با خبر هستیم و در صورت نیاز به آنها مشاوره دادیم و کمکشان کردیم و سعی داریم این ارتباط روز به روز بیشتر شود./1312/T