امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

فعالیت های مجمع نمایندگان باید به طلاب بیشتر معرفی شود سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹:۰۱

حجت الاسلام خطیبی:
فعالیت های مجمع نمایندگان باید به طلاب بیشتر معرفی شود تعداد بازدید: ۱۰۶

نماینده طلاب و فضلای استان مازندران با بیان این که مجمع نمایندگان طلاب زیر مجموعه جامعه مدرسین فعالیت می کند، ابراز داشت: دو مسأله وجود دارد نخست آن که نباید بیشتر از حد توان از مجمع توقع داشته باشیم و دوم آن که در بخش اطلاع رسانی ضعیف عمل شده است.
 
 

حجت الاسلام والمسلمین محمد خطیبی کوشکک ‌با بیان این که طرح های فراوانی در مجمع نمایندگان طلاب پیشنهاد شده که اگر اجرایی و عملی شود، مجمع بیشتر به اهداف خود خواهد رسید، خاطرنشان ساخت: امیدواریم نهادهای تصمیم ساز در حوزه علمیه توجه بیشتری به مجمع نمایندگان طلاب داشته باشند و فعالیت های این مرکز حوزوی نیز در بین طلاب بیشتر به چشم بیاید.

 

نماینده طلاب و فضلای استان مازندران تأکید کرد: برخی حرف هایی که در مورد تنزل فعالیت های مجمع گفته می شود، شاید ناشی از بی اطلاعی باشد، چراکه نمایندگان در جایگاهی قرار دارند که یک مشاور و یک بازوی مشورتی و یک چشم بصیر برای نیازهای حوزه هستند و در حوزه اجرایی فعالیتی به آن ها سپرده نشده است؛ پس نمی توان انتظار بیش از این از نمایندگان داشت.

وی با بیان این که مجمع نمایندگان طلاب زیر مجموعه جامعه مدرسین فعالیت می کند، ابراز داشت: دو مسأله وجود دارد نخست آن که نباید بیشتر از حد توان از مجمع توقع داشته باشیم و دوم آن که در بخش اطلاع رسانی ضعیف عمل شده است.

حجت الاسلام خطیبی افزود: در همین دوره اخیر فعالیت های زیادی صورت گرفته ولی در هرصورت ما در حد ارائه طرح هستیم و اجرا به دست ما نیست؛ ولی با این حال انصافا کارهای خوبی صورت گرفته که از جمله آنها تلاش برای ارتقای جدید شهریه ها بوده است.

عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم  با اشاره به هشدار انقلاب زدایی از حوزه از سوی رهبر معظم انقلاب، یکی از دیگر از فعالیت های مجمع را تلاش ویژه در این عرصه دانست و عنوان داشت: ما از همان ابتدا سلسله نشست هایی در این زمینه داشتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  امروز نیز بحث حوزه انقلابی را با جدیت پیگیری می کنیم، به هرحال مجمع در حد وسع خود تلاش می کند تا بتواند به خواسته رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام و طلاب حوزه علمیه جامعه عمل بپوشاند.