امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

دولت باید برای اشتغال جوانان بیشتر تلاش کند پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲:۵۵


دولت باید برای اشتغال جوانان بیشتر تلاش کند تعداد بازدید: ۲۵۷

نماینده طلاب شهرستان فریدون کنار، استان مازندران، به معضلات اجتماعی در جامعه اشاره کرد و تنش در روابط زناشویی، ارتکاب به جرائم و مشاغل کاذب، گرایش به کارهای غیر قانونی را از ابعاد منفی بیکاری در خانواده های ایرانی دانست.

حجت الاسلام محمدحسین باقرزاده، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان با بیان اینکه در اسلام و کلام بزرگان دین تاکید زیادی بر اهمیت و جایگاه کار بیان شده است، ابراز کرد: ارزش هر انسانی به تلاش و کاری است که بر عهده او است.

 

نماینده طلاب شهرستان فریدون کنار، استان مازندران ادامه داد: اگر در یک روز انسان کار مفیدی انجام ندهد احساس بی ارزشی و بی فایده بودن می کند، در صورتی که فرد فعال در خانه خودش احساس رضایتمندی دارد و افراد خانواده هم در کنار سرپرست خانوار احساس امنیت و آرامش دارند.

 

حجت الاسلام باقرزاده در ادامه به پیامدهای بیکاری اشاره کرد و اظهار داشت: بیکاری باعث افزایش اختلاف خانوادگی می شود، مشکلات مالی را بوجود می آورد و باعث کاهش رضایتمندی از زندگی مشترک می شود.

 

وی  تنش در روابط زناشویی، ارتکاب به جرائم و مشاغل کاذب، گرایش به کارهای غیر قانونی را از دیگر ابعاد منفی بیکاری در خانواده های ایرانی دانست.

 

 نماینده طلاب و فضلای استان مازندران عنوان کرد: ریشه کن کردن معضل بیکاری منوط به شناخت دقیق تهدیدات و فرصت های موجود در وضعیت اقتصادی کشور است.

 

حجت الاسلام باقرزاده افزود: دولتمردان ما بیشترین تلاش خودشان را به ایجاد بنگاه های اقتصادی بزرگ منعطف کرده اند و از بنگاه های زود بازده کوچک غافل هستند و این بنگاه ها تعطیل شده اند؛ در حالی که بهترین راه کار برای حضور واقعی بخش خصوصی در اقتصاد کشور میدان دادن به بنگاه های کوچک حتی در گوشه های خانه، کوچه و پس کوچه ها است.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه بیان کرد: وظیفه ای دولتمردان در زمینه تولید و اشتغال این است که سیاستمدران و دولتمردان با درک نیازهای واقعی مردم و جوانان جامعه خودشان در مسیر پیشرفت و توسعه اجتماعی و اقتصادی گام بردارند و برای نیروی کار موجود وضعیت شغلی مناسب ایجاد کنند.

 

وی ادامه داد: در صورتی که این موضوع محقق شود پس از آن می توان یک جامعه با نشاط، پویا و فعال که حق طبیعی هر جامعه ای است را شاهد باشیم.

 

حجت الاسلام خزائلی ابراز کرد: اگر در مملکت ما اختلاس وجود نداشته باشد، فریب و فریب کاری، غرور و فتنه نباشد و یک جو عرضه در وجود مسؤولان باشد و بی عرضگی را کنار بگذارند و بی عرضه ها بر سر کار نباشند این کشور می تواند بر سر پای خودش بایستد.

 

 

نتیجه تصویری برای اشتغال