امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

پیگیر ساخت خانه عالم در شهرستان نور هستیم پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷:۱۶


پیگیر ساخت خانه عالم در شهرستان نور هستیم تعداد بازدید: ۱۰۶

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور گفت: پیگیر این مسأله هستیم تا خانه عالم در هر منطقه ساخته شود تا روحانیان کمتر با مشکل روبه رو شوند و بتوانند به مسائل تبلیغی خود به راحتی بپردازند و حضور بیشتری در میان مردم داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت‌الاسلام جواد نجفی در جلسه‌ هم‌اندیشی طلاب و فضلای شهرستان نور که عصر امروز در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، با اشاره به حدیث «العلماء ورثة الانبیاء» گفت: امروزه روحانیان با همه مشکلاتی که در زمان‌های گذشته، پیامبران الهی با آنها دست و پنجه نرم می‌کردند، روبه‌رو هستند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور با بیان اینکه ویژگی‌های اخلاقی برای مبلغان ضرورت دارد، اظهار داشت: یک مبلغ برای تأثیرگذاری در جامعه باید دارای اخلاص، شجاعت، سعه صدر، استقامت و ایستادگی، خیرخواهی و تواضع باشد.

وی با اشاره به ضرورت بومی سازی تبلیغ برای مبلغان عنوان کرد:‌ شرایط مردم دیگر مانند گذشته نیست و نمی‌توانند از لحاظ مسکن و خوراک برای روحانیان مبلغ غیربومی به خوبی حمایت کنند؛ بر این اساس اگر مبلغان به محله‌های خودشان رفته و به امر تبلیغ بپردازند دیگر با مشکلاتی از قبیل مسکن روبه‌رو نخواهند شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور  گفت: پیگیر این مسأله هستیم تا خانه عالم در هر منطقه ساخته شود تا روحانیان کمتر با مشکل روبه رو شوند و بتوانند به مسائل تبلیغی خود به راحتی بپردازند و حضور بیشتری در میان مردم داشته باشند.
 

حجت‌الاسلام نجفی در پایان خاطرنشان کرد: مبلغان بومی باید در موعدهای مقرر در سایت سازمان تبلیغات اسلامی نام‌نویسی کنند، سپس به محل تبلیغی بیایند، در غیر این صورت سازمان تبلیغات در قبال ایشان مسؤولیتی نخواهد داشت و ظرفیت به وسیله مبلغان غیر بومی پر خواهد شد.