امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

کلنگ احداث حوزه علمیه نور تا مهرماه زده می شود پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷:۵۶

امام جمعه شهرستان نور خبر داد؛
کلنگ احداث حوزه علمیه نور تا مهرماه زده می شود تعداد بازدید: ۱۳۶

حجت‌الاسلام امیری ارجمند با اشاره به اختصاص زمینی به مساحت ۶ هزار و ۷۰۰ متر برای احداث حوزه علمیه شهرستان نور از آغاز عملیات احداث آن در مهرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری ارجمند در جلسه‌ هم‌اندیشی طلاب و فضلای شهرستان نور که عصر امروز در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، با اشاره به اینکه فرهنگ دینی در یک منطقه مبتنی بر وجود حوزه علمیه در آنجا است، گفت: با توجه به اینکه در شهرستان نور حوزه علمیه نداشت، با مسؤولان کشوری رایزنی انجام شد و زمینی برای این موضوع اختصاص داده شد که تقریبا 6 هزار و 700 متر است که با حواشی دور و اطرافش ممکن است به 10 هزار متر هم برسد و امید است تا مهرماه کلنگ آن به زمین بخورد.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران در این شهرستان به زودی شکل می‌گیرد، اظهار داشت: بنا بر این بود که در بهمن‌ماه سال گذشته این حوزه آغاز به پذیرش کند، اما با مشکل عدم وجود مدیر کارآمد روبه رو شدیم و پس از پیگیری‌های فراوان مشکلات را حل کردیم و در مهرماه، این حوزه شروع به کار خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مخاطب شناسی برای مبلغان الزامی است، ابراز داشت: مبلغان باید آنچه را که نیاز منطقه تبلیغی است، برای مردم تبیین کنند، همچنین ایرادها، چالش ها و آسیب‌های مکان تبلیغی را در اختیار دیگر مبلغان بگذارند تا از تجربیاتشان استفاده کنند.

حجت‌الاسلام امیری ارجمند در پایان با تأکید بر اینکه مسأله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار کم اقامه می‌شود، عنوان کرد: ضروری است به سوی عمل‌گرایی حرکت کنیم؛ بنابراین طلاب و روحانیون و همچنین افراد حزب‌اللهی باید در مکان‌های مختلف همانند دریا‌، پاساژ و غیره حضور فعالانه داشته باشند تا وضعیت فرهنگی جامعه بهبود پیدا کند.

روحانی باید ابتدا خودسازی کند سپس جامعه سازی

حجت‌الاسلام حاجی زاده در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه خودسازی برای طلاب علوم دینی ضروری است، گفت:‌ روحانیان باید در نظر داشته باشند که تا خودشان را اصلاح نکنند، نخواهند توانست جامعه را اصلاح کنند.

امام جمعه شهرستان ایزدشهر با بیان اینکه در این شهر هیچگونه کار فرهنگی صورت نگرفته است، اظهار داشت: می‌توان گفت این شهر به صورت کامل رها شده بود و مأمن امنی برای متخلفان شده بود.

وی افزود: جای تعجب است که برخی طلاب نشسته اند و کار فرهنگی انجام نمی‌دهند؛ برخی از زنان در ایزدشهر بدون روسری در خیابان ها تردد می‌کنند و کسی هم به آنها کاری ندارد.

حجت‌الاسلام حاجی زاده در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است طلاب به منطقه آمده و در جهت نشر معارف دینی فعالیت‌ کنند.