امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

اقتصاد مقاومتی می تواند بسیاری از مشکلات نظام را حل کرد پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰:۲۹


اقتصاد مقاومتی می تواند بسیاری از مشکلات نظام را حل کرد تعداد بازدید: ۲۶۶

عضو مجمع نمایندگان در پایان گفت: با اقتصاد مقاومتی می شود بسیاری از مشکلات نظام را حل کرد، چون زمانیکه ما اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم تولید افزایش پیدا می کند اشتغال زیاد و گناه کم می شود و مسائل دینی هم رونق پیدا می کند.

حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی در گفت وگو باخبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به اینکه کشور ما از نظر نعمت های طبیعی و نیروی انسانی غنی است، گفت: ما مشکل  معادن به معنای عامش در کشور نداریم ولی توزیع ناعادلانه مشکل اصلی ما است.

 

‌ نماینده طلاب و فضلای استان مازنداران ادامه داد: در بعضی از جغرافیای ایران توزیع نامناسب صورت می گیرد که این باعث می شود اشتغال در آنجا کمتر شود و تعداد بیکاران افزایش یابد.

 

 حجت الاسلام حسین زاده عنوان کرد: در حال حاضر کارخانجات مازندران و بابل خیلی کم است، بنابراین وقتی کارخانجات و توزیع مناسب این ذخایر ارزی در شهرستان ها و استان ها صورت نگیرد و جمعیت استان هم زیاد باشد به تبع آن بیکاری هم زیاد می شود و وقتی بیکاری افزایش یافت، فساد، اعتیاد، سرقت و دزدی افزایش پیدا می کند.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه افزود: همانگونه که بین عرضه و تقاضا ارتباط وجود دارد بین توزیع عادلانه منابع با اشتغال هم ارتباط وجود دارد، یعنی اگر توزیع نامناسب باشد به تبعش بیکاری ایجاد می شود که نا هنجاری های اجتماعی را به دنبال دارد.

 

 وی با اشاره به اینکه مر اجع تقلید نگاه دینی دارند و با نگاه دینی حکم شرعی می دهند، افزود: کارشناسی که در صدا وسیما آن بی احترامی و تحقیری که نسبت به آیت الله جوادی آملی انجام داده است که مراجع فقط در محور دین باید کار کنند اقتصاد جز دین نیست کاملا نظر این کارشناس شبیه این کارشناس غلط است.

 

حجت الاسلام حسین زاده عنوان کرد: دین از سیاست، اقتصاد و فرهنگ و خیلی از چیزها جدا نیست و قرآن کتاب آسمانی است که همه مسائل را شامل می شود.

 

 عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با تاکید بر اینکه  نظر مراجع در زمینه اقتصادی و بانکی کاملا صحیح است، اظهار داشت:  باید مسؤولان باید پی گیر جدی باشند و تابع فرامین مراجع انقلاب و معتقد به ‌اقتصاد مقاومتی باشند تا مشکلاتی که در اقتصاد کشور داریم حل می شود.

 

وی با بیان اینکه مرحله نخست در عملی کردن اقتصاد مقاومتی گوش دادن به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مراجع در این زمینه است، ابراز کرد: با توجه به اینکه امسال با نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری شد، بنابراین بایستی در محقق کردن آن همه بسیج شوند.

 

نماینده طلاب و فضلای بابل و حومه عنوان کرد: منظور ما این نیست که یارانه های مردم را حذف کنند چرا که خیلی از خانواده ها با همین مبلغ اندک زندگی خود را می گذرانند، در واقع بودجه های در کشور وجود دارد که دولت باید آنها را در بخش تولید سرمایه گذاری کند قبل از اینکه به باد فنا برود.

 

حجت الاسلام حسین زاده افزود: با ایجاد کارخانه ها و پرداخت وام های قرض الحسنه بدون بهره می شود، تولید کنندگان و کارآفرینان را تشویق کرد به کار و فعالیت تا اشتغال زایی کنند و بسیاری از جوانان از این طریق شاغل شوند.

 

وی اشتغال جوانان را در اولویت همه کارها دانست و اظهار داشت: وقتی جوانان ما شاغل باشند دیگر وقت اضافی ندارند که بخواهند بدون استفاده بگذرانند، ازدواج می کنند و میزان طلاق ها که امروزه با آمار ازدواج برابری می کند در جامعه کمتر خواهد شد.

 

 عضو مجمع نمایندگان در پایان گفت: با اقتصاد مقاومتی می شود بسیاری از مشکلات نظام را حل کرد، چون زمانیکه ما اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم تولید افزایش پیدا می کند اشتغال زیاد و گناه کم می شود و مسائل دینی هم رونق پیدا می کند.