امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

ساماندهی 90 هیأت مذهبی در شهرستان چالوس شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶:۱۷


ساماندهی 90 هیأت مذهبی در شهرستان چالوس تعداد بازدید: ۸۴

حجت‌الاسلام اسفندیاری با بیان این که در منطقه چالوس 142 مسجد وجود دارد، عنوان کرد: 32 مسجد دارای امام جماعت است؛ 90 هیأت مذهبی هم در شهرستان موجود بوده که همه آنها در سامانه طوبی ساماندهی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت‌الاسلام علی اسفندیاری در دهمین جلسه هم‌اندیشی طلاب و فضلای نوشهر، چالوس، کلاردشت و کجور مقیم قم که در مدرس یک مدرسه علمیه دارالشفا برگزار شد، با اشاره به اینکه کاربران عرصه دین در فضای مجازی بسیار کم است، گفت: نزدیک به نیمی از کاربران این فضای پرآسیب برای سرگرمی از آن استفاده می‌کنند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی چالوس ادامه داد: اگر روحانیون و طلاب در عرصه فضای مجازی ورود پیدا نکنند و حضور فعالانه نداشته باشند همان تعداد کم کاربران عرصه دینی نیز از فضای مجازی می‌روند و این بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه در شهرستان چالوس 65 روحانی مقیم وجود دارد، اظهار داشت: این برخی از این روحانیون در حال تدریس و برخی دیگر به امر مقدس تبلیغ مشغول بوده که تعدادی از ایشان مستقر در شهرستان و برخی هم به عنوان طرح هجرت در حال فعالیت‌ هستند.

حجت‌الاسلام اسفندیاری با بیان این که در منطقه چالوس 142 مسجد وجود دارد، عنوان کرد: 32 مسجد دارای امام جماعت است؛ 90 هیأت مذهبی هم در شهرستان موجود بوده که همه آنها در سامانه طوبی ساماندهی شده‌اند.

وی افزود: مجموع مداحان شهرستان 110 نفر است که تعداد 60 نفر از آنها مرد هستند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی چالوس با اشاره به اینکه 32 مرکز قرآنی در منطقه چالوس در حال فعالیت است، بیان کرد:‌ تعداد 20 مرکز به صورت بسیار فعال در حال انجام کارهای قرآنی و آشنا سازی مردم با قرآن هستند.

وی ادامه داد: دو دبیرستان معارف اسلامی در شهرستان وجود دارد که رسماً زیر نظر سازمان تبلیغات شهرستان است و این یک فرصت است که فرزندان با استعداد خود را در این مدارس نام‌نویسی کنند تا به عنوان فعالان فرهنگی آینده تربیت شوند.

حجت‌الاسلام اسفندیاری با بیان این که امروزه حوزه‌های علمیه با کمبود نیروی کارآمد مواجه هستند، ابراز داشت: روحانیت باید حضور فعالانه در عرصه اجتماع داشته باشد؛ باید به دریا با اینکه یک پر از آسیب‌ه و تهدید‌ها است به عنوان یک فرصت تبلیغی نگریسته شود و برای سالم‌سازی آن‌ فضا باید برنامه‌ریزی جدی و کارآمد صورت پذیرد؛ اداره تبلیغات شهرستان در این راستا از گروه‌های تبلیغی جهادی استقبال می‌کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی چالوس خاطرنشان کرد: اطلاعات مساجد و روستاها برای مبلغان تهیه شده است و در اختیار روحانیون مبلغ قرار داده می‌شود تا محل تبلیغی خود را بهتر و آسان‌تر بشناسند؛ همچنین از مبلغان درخواست می‌شود که هنگام رفتن به روستاها و مکان های تبلیغی، نقاط ضعف و قوت آن محل ها را برای اداره تبلیغات ارسال کنند تا برنامه‌ریزی بهتری برای آن منطق صورت پذیرد.

وی در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو عنوان کرد: روحانیون و طلاب علوم دینی در این انتخابات باید به همگان نشان دهند که انقلابی بوده، هستند و خواهند ماند.